Anasayfa > Teknolojititle_li=Yaşam > Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebiliyor mu?
Teknoloji Yaşam

Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebiliyor mu?

Günümüzde telefon üzerinden mesajlaşmaların bir çoğu artık sms yoluyla değil de chat programlarıyla özellikle de WhatsApp programıyla yapılıyor. Durum böyleyken bir çok kişinin aklına gelen şey, WhatsApp yazışmaları takip edilebilir mi ? oluyor. Çünkü WhatsApp sunduğu özellikleri ve kolaylığıyla birçoğumuzun vazgeçilmez mesajlaşma plartformu oldu.

Evet, whatsapp yazışmalarını ve telefonun bir çok özelliğini takip etmek, geliştirilen bir takım uygulamalarla mümkündür.

Bunun bu kadar basit yazılmış olmasına aldanarak acaba whatsapp yazışmalarım ya da telefonum takip ediliyor mu diye düşünmeyin. Çünkü bunu uzaktaki bir insana yapamıyorsunuz.Bu programları kurmak için telefonunuzun sizi izlemek isteyen kişinin eline geçmesi gerekiyor. Yani Almanya’da bir kişi Türkiye’de bir kişiyi uzaktan takip edemiyor.

Bunun ikinci bir yolu ise whatsapp web gibi çalışan uygulamalardı. Fakat whatsapp artık whatsapp web’e giriş yapıldığında bildirim panelinde whatsapp web’in açık olduğuna dair bir bildirim yayınlamakta.

Whatsapp gibi uygulamalar olsun, Android, İOS gibi yazılım şirketleri olsun bünyelerinde yüzlerce mühendis çalıştırarak gece gündüz bu gibi açıkların engellenmesi için çalışmaktadırlar. Dolayısıyla paranoyak olmanıza gerek yok. Telefonunuz veya whatsapp’ınız takip edilmiyor 🙂

 

Bu konuda şüpheleriniz varsa emin olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar hakkında

H. İbrahim BATIBEYİ

H. İbrahim BATIBEYİ

Çok okur, çok gezer, çok yazar.

Yorum

Bir Yorum Ekle

WhatsApp WhatsApp