Anasayfa > Spor > Pazarlamacıların kabul etmek istemediği 7 sosyal medya pazarlama sırrı
Spor

Pazarlamacıların kabul etmek istemediği 7 sosyal medya pazarlama sırrı

Admin
Yazan Admin

Profesyonel online pazarlamacılar ile konuşun size sosyal medya pazarlamasının gücünü anlatsınlar. İş sahibi, şirket sahibi eski jenerasyona sorun size sosyal medya pazarlamasının ne kadar gereksiz ve geçici bir heves olduğunu söylesinler.

İlk grup olumlu görüş bildirirken diğer grup olumsuz bir bakış açısına sahip. Acaba gerçek iki görüşün ortasında mı bulunmakta? Muhtemelen öyle!

Düzgün bir planlama ve başarılı bir yönetim ile sosyal medya pazarlaması her iş için faydalı ve etkili olur.

Yapılan anketlere göre sosyal medya pazarlaması sayesinde dönüşler çok yüksek düzeyde olmasına rağmen hala karanlıkta kalan ve bazen bizim bile kabul etmek istemediğimiz sırlar bulunmaktadır.

Sosyal medya pazarlaması ücretsiz değildir.
Sosyal medya pazarlamasının sevilen, en sevilen özelliklerinden birisi ücretsiz olması. Günlük paylaşımlar yapabilir, profil değiştirilebilir ve kitleye bir şekilde ulaşmaya çalışılabilir. Bunları yaparken bazen saatlerinizi harcamak durumunda kalırsınız. Zaman, para demektir. Yani, o kadar da ücretsiz değil. Ayrıca gelişen sosyal medya platformları reklam harcaması yapmadan kitlelere erişiminizi kısıtlamaya başladığı için de harcamalar yapmak zorunda kaldığınız da bir gerçek.

Başarının takip edilecek bir şablonu yoktur.
İnsanların başarı konusunda söylem olarak emin olmaları, başarının sırlarını biliyorum demeleri veya sosyal medyada başarıyı yakalamayla ilgili söylemleri kanıtlanmış bilgiler değildir. Başarıya götüren garantili yollar yoktur. Yeni başlayanlar için, her iş eşsizdir.

Herkesin başvurabileceği ve her iş için çalışılabilecek ortak bir yöntem yoktur. Normal çalışmalarınıza ek olarak sosyal medya pazarlaması yaparsanız sonuçlarda olumlu bir değişim görürsünüz.

Sosyal medyadan verdiğinizi almanız için takipçi sayınızın fazla olması gerekmektedir.
Diğer online sosyal pazarlama stratejileri gibi sosyal medyada da en önemli nokta yatırımınızdan ne kadar dönüş aldığınızdır. Sosyal medya stratejinizi doğru uyguladığınız zaman uzun vadede çok fayda göreceksiniz ama başlarda durum kötü görünecektir. 15 dakikanızı harcayıp bir post hazırlıyorsunuz ve bunu 15 kişi ile paylaşıyorsunuz. Aylar sonra benzer postun 15 bin kişi tarafından görüldüğünü ve size dönüşünü görmemeniz için hiç bir sebep yok. Sosyal medyada geri dönüş almak zaman alır ama sağlam olur.

Sosyal platformlar kişilere erişiminiz kısıtlar.
Sosyal medya şirketleri size sağladıkları imkanlar sebebiyle hukuki olarak sizden ücret alabilmektedir. Sanmayın ki para veriyorsunuz veya sosyal medyayı kullanıyorsunuz diye 500 olan takipçinizin hepsi yaptığınız paylaşımı görmektedir. Paylaşım yaparken veya sosyal medya pazarında bulunurken unutmamanız gereken önemli detaylardan biri hiç bir zaman bütün kişilere erişemeyeceğiniz gerçeğidir.

Yazar hakkında

Admin

Admin

Admin

Bir Yorum Ekle

WhatsApp WhatsApp