Anasayfa > Yaşam > Nöbetçi Noter Dönemi Başladı!
Yaşam

Nöbetçi Noter Dönemi Başladı!

Nöbetci-noter

Nöbetçi noter sorgulama ekranı, hafta sonu alım-satım ya da tasdik işlemlerini tamamlamak isteyen vatandaşların erişimine açıldı. Peki, vatandaşlar şehirlerinde cumartesi ve pazar günü hangi noterin nöbetçi olduğunu nasıl öğrenebilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar.

Birçok ilde hizmete başlayan nöbetçi noter uygulamasının ardından ‘Hangi noter nöbetçi?’ sorusu, işlemlerini gerçekleştirmek isteyen birçok vatandaşın gündeminde yer alıyordu. Türkiye Noterler Birliği, hangi noterlerin nöbetçi olduğunun öğrenilebileceği sorgulama ekranını erişime açtı. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde birden fazla hizmet veren nöbetçi noter sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Nöbetçi noter sorgulama işlemi, şu an için sadece Türkiye Noterler Birliği internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Hafta sonu 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet veren nöbetçi noterler, kurumun resmi internet sitesi üzerinden il ve tarih seçimi ile kolayca sorgulanabiliyor.

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar hakkında

H. İbrahim BATIBEYİ

H. İbrahim BATIBEYİ

Çok okur, çok gezer, çok yazar.

Bir Yorum Ekle

WhatsApp WhatsApp