Anasayfa > Genel > SON DAKİKA! Bekçilik Mülakat Sonuçları Açıklandı mı?
Genel

SON DAKİKA! Bekçilik Mülakat Sonuçları Açıklandı mı?

Bekçilik-Mülakatı

Bekçilik sonuçları açıklandı mı? sorusu bekçilik sözlü mülakatlarına giren adaylar tarafından merak ediliyor. Bekçi olarak istihdam edilmek için gerekli başvuruları yapan kişiler son aşama olan sözlü mülakatlara katıldı. Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen bekçilik sözlü mülakatlarının ardından sonuçlar beklemeye başladı. Adatlar bekçilik sözlü mülakat sonuçları için Polis Akademisi’nin resmi internet sitesini takip ediyor. Bekçilik sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı haberimizde..

Bekçilik sonuçları açıklandı mı? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Bekçi adayları heyecanlı bir şekilde internette son dakika bekçilik sonuçlarını sorguluyor. Gözler Polis Akademisi’nin resmi sitesinden açıklanacak olan sonuçlarda.Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının % 50’sinin toplamı olarak hesaplanacak. Bekçilik sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı haberimizde..

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI 2019 AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı, sonuçlar açıklanmadı. Açıklama geldiğinde haberimizde olacak.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

BEKÇİ ATAMALARI NASIL OLACAK? 

1. Yapılan sınavda başarılı olup, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olanların; ilgili Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Sağlık Kurulu Raporları aldırılmak üzere hastaneye sevkleri yapılacaktır.

2. Sağlık şartları bakımından Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine girmeye elverişli olduğu anlaşılanlar aday memur olarak atanacaktır. Ataması yapılanlardan, feragat edenler ile geçerli bir mazereti olmaksızın kanuni süresi (ilan tarihinden itibaren 15 iş günü) içerisinde görevine başlamayanların atamaları ise iptal edilecektir.

3. Ataması yapılan aday memurlar arasından feragat edenler ile kanuni süreler içerisinde göreve başlamayanların yerine, her il ve ilçe kontenjanı için ayrı ayrı düzenlenen yedek listesinin başından başlanarak sırası ile yedek aday çağrılacaktır.

2020 BEKÇİ MAAŞI NE KADAR? 

2020 itibari ile memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4 zam sonrasında memurlar yeni yılın ilk yarısında maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak olup bu doğrultuda lise mezunu bir bekçiye 4.063 TL, lisans mezunu bir bekçi ise 4.164 ile 4.576 TL arasında maaş alabiliyor.

Yazar hakkında

H. İbrahim BATIBEYİ

H. İbrahim BATIBEYİ

Çok okur, çok gezer, çok yazar.

Bir Yorum Ekle

WhatsApp WhatsApp